• Dalibor Dvorský 2. ročník športový manažment

• V minulej sezóne sa náš žiak Dalibor Dvorský (2. ročník športový manažment) stal najmladším strelcom v histórii najvyššej slovenskej súťaže, keď vo veku 15 rokov, 7 mesiacov a 18 dní rekord Mariána Gáboríka. Teraz dal o sebe opäť výrazne vedieť vo Švédsku.

Stále len 16-ročný obrovský talent slovenského hokeja aktuálne pôsobí v druhej najvyššej švédskej lige v tíme AIK IF Stockholm. V zápase proti Troja/Ljungby sa mu podarilo skórovať v nájazdoch po krásnej kľučke, ktorou oklamal brankára a pripísali mu víťazný gól. Stal sa tak najmladším zahraničným hráčom, ktorý skóroval vo švédskej profesionálnej lige. Doterajší rekord držal český kanonier Dávid Pastrňák.

• Olympiáda ľudských práv

• Minulý týždeň sa konalo školské kolo Olympiády ľudských práv. Sily súťažiacich boli veľmi vyrovnané, veľmi sa tešíme aj z veľkého záujmu žiakov! 1.miesto obsadila Natália Zakopčanová IV.C, 2.miesto Mirjana Tomič IV.C a 3. miesto Gréta Novotňáková IV.C. Všetkým zúčastneným ďakujeme a víťazom držíme palce v okresnom kole!

• BASKETBAL

• V sobotu 30. októbra 2021 sa darilo Bystrickým pumám v basketbalovej extralige žien, keď jasne zdolali Slovan Bratislava 71:39 Po zranení na zápas opäť nastúpila naša študentka Zuzana Vargová z VIII.C

• REKORDÉRKE LÍZE HAZUCHOVEJ, KTORÁ ŠTUDUJE NA CALIFORNIA BAPTIST UNIVERSITY, SA DARÍ NA UNIVERZITNÝCH KROSOCH V USA

• Slovenská juniorská rekordérka v behoch na 3000 m v hale (9:25,46/2021) a 5000 m vonku (16:36,84/2020) Líza Hazuchová 711 má za sebou úspešnú premiéru v zámorí, kde po ukončení štúdia na Strednej športovej škole v Banskej Bystrici začala od jesene študovať na súkromnej Kalifornskej baptistickej univerzite (California Baptist University/CBU) v meste Riverside.

Na krosovom univerzitnom šampionáte konferencie Western Athletic Conference (WAC) v domácom prostredí v Riverside skončila rodáčka z Dolného Kubína v pretekoch žien na 6 km v konkurencii 100 bežkýň na 7. mieste časom 20:39,0 min so stratou 54 sekúnd na víťaznú Keňanku Irene Ronovú.

Talentovaná Slovenka začala preteky na 10. mieste, približne v polovici trate na méte 2 míľ (10:46,0) bola šiesta a napokon klesla o jedno miestečko na siedmu priečku. Z členiek tímu CBU bola tretia najlepšia za Litovčankou Gretou Karinauskaité (2.) a Jasnou Petrovovou z Bulharska (5.)

Devätnásťročná Hazuchová, ktorú na Slovensku pripravoval Marek Vojník, pomohla svojmu tímu California Baptist Lancers k druhej priečke v súťaži družstiev za Utah Valley. “Teraz sa už bude pripravovať na decembrové krosové ME v Dubline,” podotkol kouč Vojník.

Hazuchová, 14. na 3000 aj 5000 m na júlových juniorských ME v Tallinne, absolvovala pred šampionátom WAC aj ďalšie krosy. Na Joe Piane Invitational v Notre Dame skončila na 5-kilometrovej trati časom 17:41 min dvanásta zo 171 vytrvalkýň a na prestížnom celoamerickom univerzitnom krose Florida State University Invitational (NCAA Pre-National) v Apalačskom regionálnom parku v Tallahassee finišovala na 6 km na 135. mieste (21:37,5 min) z 246 účastníčok.

Líze Hazuchovej z AK Zdravie v pohybe Lučatín, ktorá je vnučka známeho úspešného maratónca Jána Hazuchu, patrí historicky najlepšie umiestenie slovenskej juniorky na ME v krose, v roku 2019 v Lisabone skončila 41. z 93 štartujúcich.

• Výstup na Ďumbier

• Dňa 13.10. 2021 sa naši žiaci z tréningových skupín trénerov Otchenachovej, Zmoraya, Kalčoka a Vojníka zúčastnili skupinového tréningu spojeného s výstupom na Ďumbier a Chopok. Horskú 15 km vzdialenosť s prevýšením 1254 m, v snehu a v mraze zvládli za 4 hodiny

Skvelý tréning našich pestrých tréningových skupín

• Triatlon v Grécku Xterra Greece

• Cez víkend 16.-17. 10. 2021 sa náš žiak DOMINIK DUPEJ zo VI.A triedy zúčastnil kros triatlonových pretekov - Xterra Greece (750m plávanie -15 km horský bicykel- 6 km beh)

V slnečnom Grécku sa Dominikovi darilo, víťazstvo veľmi potešilo Blahoželáme!!!

• Triatlon

• Minulý víkend sa žiaci našej školy zúčastnili Majstrovstiev Slovenska v triatlone, Senec 2021.

Najlepšie si počínali Martina Mesarošová, ktorá skončila v juniorkách na druhom mieste, Slavomír Adam skončil v kategórii dorast tiež na druhom mieste . Začiatkom októbra nás bude Slavo Adam reprezentovať na dorasteneckých ME v triatlone, ktoré sa budú konať v Turecku.

Držíme palce

• Judo MS

• Dnes 18.9. sa konali v Michalovciach Majstrovstvá Slovenska v jude, kde náš žiak ADAM KOSSUTH z III. M získal za účasti 113 pretekárov titul majstra Slovenska dorastencov

Gratulujeme

k úspechu

• MS v atletike

• Majstrovstvá Slovenska v atletike do 23 rokov v Trnave

Dnes 18.9. titul majstra Slovenska U 23 v chôdzi na 10 km vybojoval náš Michal Duda ( III.B )

Blahoželáme

• Atletika beh na 800m

• MICHAELA IVANČOVÁ ( I.B )

Naša prváčka Miška získala 12.9. na Svetových školských športových hrách v Belehrade v behu na 800 m striebornú medailu (2:21,16) , predstihla ju len Brenda Chekwemoiová z Ugandy (2:19,65)

Srdečne blahoželáme

• KARATE kvalifikácia na ME

• KARATE Polish open 2021

Cez víkend 16.-17. októbra 2021 sa študenti našej školy zúčastnili ďalšieho nominačného turnaja na februárové ME v Prahe. V poľskej Bielsko-Biala sa zišlo viac ako 1900 karatistov z 23 krajín sveta.

• Máme bronz z ME

Na juniorských Majstrovstvách Európy v karate vo fínskom Tampere získal Šimon Sečkár 3. miesto v kategórii kumite ( zápas) kadetov do 57 kg ( príprava pod vedením Jozefa Poliaka)

Gratulujeme

a vítame ho na našej škole v I.D triede

• Olympijský deň 2021 Banská Bystrica

• Olympijský deň je aj pripomienka významu športu pre zdravie, preto každoročne 23. júna Centrum voľného času - JUNIOR a Olympijský klub Banská Bystrica spolu s partnermi pripravujú podujatie na podporu olympijských myšlienok. Podujatím chceme zvýšiť povedomie o pozitívnom dopade športovania na celkové zdravie. Preto aj tento rok 23. 6. 2021 sa podujatia zúčastnili študenti a študentky spolu s pedagógmi banskobystrických stredných škôl na Olympijskom dni 2021, ktorý sa uskutočnil v areáli Strednej športovej školy.

Link s účasťou našej školy na Behu olympijského dňa  23. 6. 2021 na Strednej športovej škole.

• Sústredenie nemecký jazyk

• Piatkové popoludnie trávili žiaci III.C triedy v spoločnosti nemeckého jazyka. Rôznymi formami si prehlbovali a upevňovali učivo, ktoré bolo prebraté počas online fázy, počas ktorej nám veľmi chýbala vzájomná interakcia. Mali možnosť opýtať sa na to, čomu nerozumeli a v komunikácii so spolužiakmi rozhýbať živý jazyk. Všetkých musím pochváliť za usilovnú prácu a že vydržali s nemčinou až do večerných hodín! Verím, že si domov odniesli vedomosti a pozitívne zážitky 😊

• Hazuchová pokorila rekord

• Líza Hazuchová z Lučatína si po tisícpäťstovke vybojovala v nedeľu v Eláne druhé zlato a to naozaj parádne: od štartu až do cieľa bežala ako stroj a časom 9:26,76 min sa zaradila na 2. miesto v historických tabuľkách SR. Rýchlejšia ako zverenka Mareka Vojníka z AK ZVP Lučatín bola len rekordérka Ľudmila Melicherová (9:19,17) v roku 1985 v gréckom Pireu. Naša mladá pretekárka po pretekoch pre web Slovenského atletlického zväzu (SAZ) uviedla:

„Dnes to bolo určite lepšie ako v sobotu. Po včerajšku som nastupovala na 3000 m s malou dušičkou. Možno to bolo aj na prospech veci, že som nemala žiadne veľké očakávania. Dnes sa mi bežalo super, mala som pocit, že to ide samo. Dala som sa do tempa a išlo to v pohode. Ak by som sa mala s kým ťahať, určite sa dá aj tento čas ešte zlepšiť. Veľmi ma teší, že som sa počas celých pretekov cítila v komfortnej zóne, z čoho mám veľkú radosť.“

• Krajské kolo jazykových olympiád

• A opäť jazykové okienko!

Na krajskom kole jazykových olympiád našu školu reprezentovali traja žiaci, Mirjana Tomič z III.C a Jiahui Peng z V.C v nemeckom jazyku a Patrik Mitterpach z VIII.C v anglickom jazyku.

Patrikovi srdečne blahoželáme k 2.miestu!

Všetkým zúčastneným ďakujeme a prajeme ešte veľa chuti a motivácie!