Peter David: 110m prekážky 6. miesto (najlepšie umiestnenie atléta na Eyofe) ☺️
        Ema Vanova: viacboj (7-boj) 12. miesto 2x osobný rekord (guľa, 800m)
        Lukáš Rosenbaum: chôdza 7. miesto
        Gratulujeme
      • Majstrovstvá sveta juniorov a kadetov na kolieskových lyžiach
      • 🏆 Majstrovstvá sveta juniorov a kadetov na kolieskových lyžiach Osrblie 24.8.-27.8.2023.
        Výsledky našich žiakov:
        8. miesto šprint Martin Cienik , trieda IV. B
        10. miesto super šprint Michaela Straková trieda IID
      • Majstrovstvá sveta juniorov a kadetov na kolieskových lyžiach Osrblie 24.8.-27.8.2023.
      • 3.MSJ Matašeje
      • Líza Hazuchová duatlon
        • Pozrite si čo hovoria naši absolventi

• Pozrite čo o nás hovoria v TV

• Dalibor Dvorský 2. ročník športový manažment

V minulej sezóne sa náš žiak Dalibor Dvorský (2. ročník športový manažment) stal najmladším strelcom v histórii najvyššej slovenskej súťaže, keď vo veku 15 rokov, 7 mesiacov a 18 dní rekord Mariána Gáboríka. Teraz dal o sebe opäť výrazne vedieť vo Švédsku.

Stále len 16-ročný obrovský talent slovenského hokeja aktuálne pôsobí v druhej najvyššej švédskej lige v tíme AIK IF Stockholm. V zápase proti Troja/Ljungby sa mu podarilo skórovať v nájazdoch po krásnej kľučke, ktorou oklamal brankára a pripísali mu víťazný gól. Stal sa tak najmladším zahraničným hráčom, ktorý skóroval vo švédskej profesionálnej lige. Doterajší rekord držal český kanonier Dávid Pastrňák.

• Olympiáda ľudských práv

Minulý týždeň sa konalo školské kolo Olympiády ľudských práv. Sily súťažiacich boli veľmi vyrovnané, veľmi sa tešíme aj z veľkého záujmu žiakov! 1.miesto obsadila Natália Zakopčanová IV.C, 2.miesto Mirjana Tomič IV.C a 3. miesto Gréta Novotňáková IV.C. Všetkým zúčastneným ďakujeme a víťazom držíme palce v okresnom kole!

• JUDO

V sobotu 13.11.2021 na MT dorastencov v Gyori získali naši džudisti dvakrát bronz:

Adam Lenčéš -81kg

Adam Kossuth -90kg

GRATULUJEME

!!!

• BASKETBAL

V sobotu 30. októbra 2021 sa darilo Bystrickým pumám v basketbalovej extralige žien, keď jasne zdolali Slovan Bratislava 71:39 Po zranení na zápas opäť nastúpila naša študentka Zuzana Vargová z VIII.C

• Výstup na Ďumbier

Dňa 13.10. 2021 sa naši žiaci z tréningových skupín trénerov Otchenachovej, Zmoraya, Kalčoka a Vojníka zúčastnili skupinového tréningu spojeného s výstupom na Ďumbier a Chopok. Horskú 15 km vzdialenosť s prevýšením 1254 m, v snehu a v mraze zvládli za 4 hodiny

Skvelý tréning našich pestrých tréningových skupín

• Triatlon

Minulý víkend sa žiaci našej školy zúčastnili Majstrovstiev Slovenska v triatlone, Senec 2021.

Najlepšie si počínali Martina Mesarošová, ktorá skončila v juniorkách na druhom mieste, Slavomír Adam skončil v kategórii dorast tiež na druhom mieste . Začiatkom októbra nás bude Slavo Adam reprezentovať na dorasteneckých ME v triatlone, ktoré sa budú konať v Turecku.

• Judo MS

Dnes 18.9. sa konali v Michalovciach Majstrovstvá Slovenska v jude, kde náš žiak ADAM KOSSUTH z III. M získal za účasti 113 pretekárov titul majstra Slovenska dorastencov

Gratulujeme

k úspechu

• MS v atletike

Majstrovstvá Slovenska v atletike do 23 rokov v Trnave

Dnes 18.9. titul majstra Slovenska U 23 v chôdzi na 10 km vybojoval náš Michal Duda ( III.B )

Blahoželáme

• Atletika beh na 800m

MICHAELA IVANČOVÁ ( I.B )

Naša prváčka Miška získala 12.9. na Svetových školských športových hrách v Belehrade v behu na 800 m striebornú medailu (2:21,16) , predstihla ju len Brenda Chekwemoiová z Ugandy (2:19,65)

Srdečne blahoželáme

• KARATE kvalifikácia na ME

KARATE Polish open 2021

Cez víkend 16.-17. októbra 2021 sa študenti našej školy zúčastnili ďalšieho nominačného turnaja na februárové ME v Prahe. V poľskej Bielsko-Biala sa zišlo viac ako 1900 karatistov z 23 krajín sveta.

Výsledky

U21 -84 kg 2. miesto Jakub Poliak

U18 - 61 kg 3. miesto Šimon Sečkár

• Strelba

Naša žiačka Ema Fungáčová na Majstrovstvách Slovenskej republiky v streľbe z guľových zbraní získala 2x zlato a 1x bronz

Blahoželáme

• Karate ME

Máme bronz z ME

Na juniorských Majstrovstvách Európy v karate vo fínskom Tampere získal Šimon Sečkár 3. miesto v kategórii kumite ( zápas) kadetov do 57 kg ( príprava pod vedením Jozefa Poliaka)

Gratulujeme

a vítame ho na našej škole v I.D triede

• Olympijský deň 2021 Banská Bystrica

Olympijský deň je aj pripomienka významu športu pre zdravie, preto každoročne 23. júna Centrum voľného času - JUNIOR a Olympijský klub Banská Bystrica spolu s partnermi pripravujú podujatie na podporu olympijských myšlienok. Podujatím chceme zvýšiť povedomie o pozitívnom dopade športovania na celkové zdravie. Preto aj tento rok 23. 6. 2021 sa podujatia zúčastnili študenti a študentky spolu s pedagógmi banskobystrických stredných škôl na Olympijskom dni 2021, ktorý sa uskutočnil v areáli Strednej športovej školy.

• Sústredenie nemecký jazyk

Piatkové popoludnie trávili žiaci III.C triedy v spoločnosti nemeckého jazyka. Rôznymi formami si prehlbovali a upevňovali učivo, ktoré bolo prebraté počas online fázy, počas ktorej nám veľmi chýbala vzájomná interakcia. Mali možnosť opýtať sa na to, čomu nerozumeli a v komunikácii so spolužiakmi rozhýbať živý jazyk. Všetkých musím pochváliť za usilovnú prácu a že vydržali s nemčinou až do večerných hodín! Verím, že si domov odniesli vedomosti a pozitívne zážitky 😊

• Hazuchová pokorila rekord

Líza Hazuchová z Lučatína si po tisícpäťstovke vybojovala v nedeľu v Eláne druhé zlato a to naozaj parádne: od štartu až do cieľa bežala ako stroj a časom 9:26,76 min sa zaradila na 2. miesto v historických tabuľkách SR. Rýchlejšia ako zverenka Mareka Vojníka z AK ZVP Lučatín bola len rekordérka Ľudmila Melicherová (9:19,17) v roku 1985 v gréckom Pireu. Naša mladá pretekárka po pretekoch pre web Slovenského atletlického zväzu (SAZ) uviedla:

• Krajské kolo jazykových olympiád

A opäť jazykové okienko!

Na krajskom kole jazykových olympiád našu školu reprezentovali traja žiaci, Mirjana Tomič z III.C a Jiahui Peng z V.C v nemeckom jazyku a Patrik Mitterpach z VIII.C v anglickom jazyku.

Patrikovi srdečne blahoželáme k 2.miestu!

Všetkým zúčastneným ďakujeme a prajeme ešte veľa chuti a motivácie!